Ceny a financování

Kolik tak asi bude ta naše rekonstrukce stát? Velmi důležitá a také poměrně složitá otázka. 

U rekonstrukcí často nelze úplně přesně cenu stanovit, nicméně snažíme se jí co nejblíže spočítat kombinací několika kalkulačních metod. Cenu sestavujeme vždy až po osobní schůzce a seznámení s projektem či Vaším záměrem, a to s cílem dosáhnout té nejreálnější konečné ceny.

Naším cílem není získat zakázku a pak navyšovat ceny. Pro nás je důležité, že od začátku jednáme férově a Vy se tak můžete svobodně rozhodnout, zda nám svěříte Vaši důvěru, či nikoliv. 

Z vlastní zkušenosti víme, že je mnohdy lepší si finance výhodně vypůjčit a rekonstrukci udělat pořádně, než-li ušetřit a stále něco předělávat. Rozhodnutí je každopádně na Vás.

Níže uvádíme hrubé orientační ceny za různé druhy rekonstrukcí, tak abyste si udělali svoji vlastní představu. Pro tato prvotní hrubá nacenění používáme orientační koeficient vztažený na obestavěný objem v m3.


Částečná rekonstrukce domu, chaty či chalupy


Oprava fasády, podlah, interiéru ve standardním provedení - vše záleží na výchozím stavu a Vaší představě.

3-7 tis kč/m3

Přestavba chaty k trvalému bydlení


Vše záleží na počátečním a požadovaném koncovém stavu, nicméně zde je hrubé rozpětí.

4-7 tis Kč/m3

Kompletní rekonstrukce domu či chalupy


Zde se počítá s rozsáhlou rekonstrukcí exteriéru, interiéru a všech konstrukčních částí budovy, střechou, terénními úpravami, odvodněním stavby atd - viz. naše rekonstrukce.

7500 - 12.500 kč/m3

Novostavba v nízkoenergetickém standardu na klíč


Standardní tvary a materiály na dostupném pozemku s přivedenými IS v provedení na klíč.

od 12500 kč/m3

nebo 45-60.000/m2 

Cena kompletní rekonstrukce vztažená na podlahovou plochu objektu


Pokud si neumíte představit nic konkrétního pod obestavěným prostorem, můžeme si pomoci výpočtem z podlahové plochy. Tu je mnohdy jednodušší správně určit. 

Vše závisí na počátečním a požadovaném stavu, typu standardu použitých materiálů a dopravní dostupnosti k objektu.

30-45 tis Kč/m2

Z vlastní zkušenosti víme, že je mnohdy lepší si finance výhodně vypůjčit a rekonstrukci udělat pořádně, než-li ušetřit a stále něco předělávat. 

Rozhodnutí je každopádně na Vás. Pokud se rozhodnete pro poctivou a řemeslně kvalitní rekonstrukci, rádi Vám s ní pomůžeme.


Vaši Stavaři


Financování od profíka?

Máme tip na pana Stanislava Petříčka - Generálního reprezentanta Modré Pyramidy, který Vám pomůže najít to správné řešení ohledně financování Vašeho projektu. 

SILUS s.r.o.    FLOOOR - podlahy pro náročné    Stavaři Krkonoše - 1845