Roubenka v Krkonoších

Kompletní rekonstrukce krkonošské roubenky 

Roubenka byla v nálezovém, velice zchátralém stavu. Od roku 2006 do roku 2015 byla neobydlená. Zatékalo do střechy, což se projevilo při demontáži zasažených prvků dřevomorkou. 

Práce jsme započali v létě v roce 2016. V průběhu rekonstrukce byly vyměněny a přepracovány snad všechny konstrukce a části stavby. Likvidace dřevomorky si vyžádala zásadní výměnu stropních trámů a části roubení. Střecha byla dožitá, stále do ní zatékalo, takže tesaři rovnou po výměně části krovu chystali vše na vikýře a novu falcovanou krytinu. Podlahy jsme vybrali do hloubky 60 centimetrů, provedli jsme kompletní odizolování od terénu, podkladní betony, izolační vrstvy a nakonec finální podlahy. Hospodářské zázemí domu v čele s prostornou halou v přízemí je vydlážděno. Všude v přízemí je instalováno podlahové topení. Hlavním zdrojem tepla je výkonná krbová vložka s teplovodním výměníkem doplněná akumulační nádrží. Tato sestava bezpečně vytopí celý dům i při -20°C. To nejen díky svému výkonu, ale především zásluhou zateplení. Na stěnách je 20cm minerální izolace, podezdívka je izolována 15cm perimetrickým polystyrenem a celé podkroví vč. štítů a vikýřů je izolováno průměrně 25cm silnou vrstvou PUR stříkané izolace. 

Hlavní rekonstrukce proběhla v roce 2019, kdy jsme společně s novou střechou měnili okna, zateplili fasádu a montovali dřevěné obložení imitující pravé roubení. Fasáda je dominantou celé stavby, kterou obdivují všichni kolemjdoucí. Dokončovací stavební práce probíhají doposud. zejména půdní vestavba, která je vzhledem k rozsahu projektu velmi členitá a rozsáhlá. Bude to však nejhezčí místo v domě. Jen podkroví má výměru přes 220m2 a nejdeme v něm samostatnou kuchyň na míru, privátní ložnici s hydromasážní vanou a prostornou terasu z místního modřínového dřeva, na které časem vznikne posezení s grilem a venkovní saunou. 

,,Pokud plánujete rekonstruovat či postavit nový domov či chalupu Vašich snů a rádi se dozvíte více, kontaktujte nás a přijďte se podívat, jak se v takovémto domě s duší, který dostal přesně co potřeboval, žije."                                

Fotogalerie

Chci stavaře pro svůj projekt

Rádi Vám pomůžeme s výstavbou či rekonstrukcí Vašeho domova. Napište nám a rádi se s Vámi potkáme.

SILUS s.r.o.    FLOOOR - podlahy pro náročné    Stavaři Krkonoše - 1845